Álmok és illúziók
Johnson Tsang honkongi keramikus művész szobrai hűen tükrözik, hogy milyen is az, amikor az önismereti folyamatunkban eljutunk egy olyan pontra, amikor az elkezdünk átlátni a saját illúzióink fátylán. Egy elképzelt álomvilág omlik össze ilyenkor, ami csak a fejünkben élt a valóságtól teljesen elkülönülve.
Az asztrológiában az álmok és illúziók világát a Neptunusz uralja. Hozzá tartozik a kreativitás és a művészi érzék is. Egy olyan erőt képvisel, amit az akaratunkkal nem tudunk befolyásolni, mert az ész határain és minden logikusan felfogható dolgon túlmutat. Születési képletünkben amely életterületen áll, ott hajlamosak vagyunk idealizálni és a valóságtól messze elrugaszkodni, fantáziákba menekülni. Azt hitetjük el magunkkal, amit akarunk és ez a menekülési kényszer, amely abból fakad, hogy az adott életterülettel való szembesüléstől óvni akarjuk magunkat. Ez sokszor abból a tudatalatti félelemből származik, hogy a kíméletlen szembesülés leleplezi önbecsapásunkat. A Neptun felold, és lebontja a határokat.
Amikor álmodunk, akkor a tudattalanunk veszi át az irányítást és kikapcsolva a racionális analizáló elmét elkezd képekben, imaginációkban kommunikálni velünk. A Neptunuszi energia átjárhatóvá teszi az utat a személyes tudattalanból a kollektív tudattalanba. A több éve folyó alvás- és álom kutatások ellenére is sok a megválaszolatlan kérdés, hogy mire is szolgálnak az álmok? Arra, hogy feldolgozza az ébrenlét során szerzett információkat és közben tehermentesítse a szervezetet a felgyülemlett érzelmi stressztől? Vagy arra valók, hogy a tudatossá tegyék a tudattalan gondolatainkat, érzelmeinket, elfojtásainkat? Valószínűnek tartom, hogy mindezeknek összetett és egymáshoz kapcsolódó funkciójuk van számunkra, de hatásuk személyiségünk mélyebb megértését is szolgálhatják.
Az álmok világa mindig is foglalkoztatta az embereket. Az Ótestamentum tele van álmokkal és álom értelmezésekkel, a buddhizmusban is nagy hagyománya van az álomfejtésnek, és számos legenda, vagy történet beszél el álmokat. Saját tapasztalatom alapján, melyet 14 éves korom óta (azaz lassan 26 éve) követek nyomon, kijelenthetem, hogy erőteljes személyiségformáló hatása tud lenni. Főleg azután, ha elkezdünk megismerkedni a nyelvezetével. A visszatérő, ismétlődő álmoknak különösen fontos jelentősége van. Nekem az egyik ilyen elem az erőszak volt. 20 évig volt visszatérő álmom, hogy bántanak, üldöznek és menekülök, sikertelenül. A feldolgozás és a megértés hosszú folyamat volt, de megérte. Amint integrálódott a tudatos tartományba és a személyiségembe ez a részem, amin "erőszakot" követtem el, mert elnyomtam (holott tudatosan nem is tudtam róla) megszűntek ezek az álmok.
Ha szeretnéd Te is jobban érteni az álmaidat, várlak szeretettel!
Magdi
(Kép forrása - Pinterest)