A családállítási tanulmányaimat a Német Rendszerállítók Társaságának (DGfS) alapelveit követő Rendszerakadémián szereztem, ahol 2024-ben családállító partnerként is vállaltam csoportos és egyéni állításokat.
Mi is a családállítás?
Ez egy olyan csoportszimulációs módszer, ami által láthatóvá tehetjük azokat a tudattalan folyamatokat, hitrendszereket, kapcsolati dinamikákat és működési módokat, amik az életedben elakadásokat generálnak. Ezek hatásait, összefüggéseit pedig érzelmileg átélheted, megtapasztalhatod, láthatod és megértheted a segítségével. A családállítás alapja a rendszerszemlélet, ami azt jelenti, hogy minden, ami rendszerben működik, megjeleníthető és változtatható, annak törvényszerűségeinek határain belül.
Mit jelent az, hogy megoldásorientált családállítás?
A családállítás alapjai Bert Hellinger nevéhez kötődnek, de a módszer megjelenése óta a világ hatalmas változásokon ment át. Ezáltal a családállítás metodikájának is alkalmazkodnia kellett a változásokhoz. Sok helyen, sokféleképpen tanítják és vezetik a családállítást. Nekem a Rendszerakadémia megoldásorientált szemlélete volt az, ami mellett letettem a voksom. A fő irányvonal az, hogy nem a "miértekre" keressük a válaszokat. Ugyanis attól, hogy lesz a "miértre" egy válaszod, még nem fogsz tudni előrébb jutni az életedben. Sőt! Inkább a problémát fixálod. A megoldásorientáltság azt jelenti, hogy főleg arra koncentrálunk, hogy mi az amit elérni, vagy mi az, amin változtatni szeretnél? Mert hiába tudod, hogy a múltban miért történt, ami történt, az életet a jelenben éljük.
A tudattalan egyik alapvető jellemzője az időtlenség. Az időhöz való viszony, valamint a képzetek időben való rendezése, a tudatos rendszer sajátossága. A tudattalan időtlensége nem azt jelenti, hogy itt nincs időbeli sorrend, hanem inkább azt, hogy egy tudattalan törekvés mindaddig az örök jelenlét módján hat, amíg valamilyen esemény (pl. a helyzet megváltoztatása, eredményes segítő eszközök alkalmazása) meg nem változtatja, vagy felül nem írja. Erre az egyik legjobb módszer a megoldásorientált családállítás. Megmutatja, hogy min kell változtatnod ahhoz, vagy mit kell tenned azért, hogy azt az életet éld, amire vágysz.
Miben tud segíteni a családállítás?
🔹 ismétlődő élethelyzeteid, visszatérő problémáid vannak, a "mindig ugyanaz" esete
🔹 túlságosan heves érzelmi reakciókat váltanak ki bizonyos helyzetek, történések, holott a szituáció nem indokolná
🔹 szülőkkel, testvérekkel, nagyszülőkkel való konfliktusok rendezése
🔹gyermekvállalás, anyaság, apaság kérdéskörei (Miért nem esek teherbe? Miért nem jön a baba? Félelem az anyaság/apaságtól...stb.)
🔹 kiskorú gyermeked nehézségei
🔹 párkapcsolati problémák, élethelyzetek
🔹 szexualitás
🔹 döntés előtt állsz és megerősítésre lenne szükséged
🔹 úgy érzed nem halad az életed
🔹 betegségek, fizikai tünetek háttérokainak feltérképezése
🔹 traumafeldolgozás
🔹 hivatás, munka
🔹 elengedés, elfogadás
🔹 veszteség, gyász
🔹 pénz, anyagiak
🔹 spiritualitáshoz kapcsolódó témák (különös észleléseid vannak; nem érted miért merülsz le hamar emberek közelében; túlságosan megérintenek mások veszteségei; gyermeked furcsán viselkedik és ez rémisztő számodra...stb.)
Családállításra 18 éven felülieket várok!
Diszkréció
Ha még nem voltál családállításon, felmerülhet benned a kérdés, hogy mi a helyzet a bizalmas információkkal a családállítás során. Mindaz, amit elmondasz és ami a családállítás során történik, az köztünk marad! A diszkréció, avagy a titoktartás nem csak az egyéni ülésen alapvető, ahol ketten vagyunk, hanem kiemelten fontos csoportos családállítás esetén is.
Aki családállításra jön, gyakran egy számára nehéz, fájdalmas, vagy nehezen feldolgozható problémát szeretne megoldani. Sőt olyan is megesik, amiről a témahozó másoknak eddig még soha nem beszélt, nem mert, nem tudta, vagy nem akarta megosztani senkivel. Ezért is tartom különösen fontosnak a biztonságos légkör kialakítását!
Mikor nem tud segíteni a családállítás?
Ha pszichiátriai és gyógyszeres kezelés alatt állsz, akkor nem vehetsz részt sem egyéni, sem csoportos családállításon.
Ha pszichoterápiába jársz, egyeztess a terapeutáddal mielőtt eljönnél. Van lehetőség arra is, hogy esetleg ő is jelen legyen az állításodnál.
A családállítás módszere Magyarországon nem minősül terápiának.
Az általam végzett családállítás önismeretet támogató és közérzetet javító szolgáltatás, ami nem helyettesíti az orvosi konzultációt és kezelést!