Családállítás - november 16.



"Egy olyan világban, ahol a szavak üres visszhangok lehetnek, a tettek az igazság merész kijelentései. Feltárják szándékaink mélységét, élénk portrét festve arról, hogy kik vagyunk és mit képviselünk. Minden megtett lépés, minden erőfeszítés jellemünk hitelességét tükrözi.
Gyakran beszélünk álmokról, törekvésekről és célokról. Mégis, a tetteink azok, amelyek ezeket a suttogásokat a megvalósítás hangos szimfóniájává változtatják. Áthidalják a képzelet és a valóság közötti szakadékot, és a megfoghatatlant kézzelfogható eredményekké változtatják.
Ne feledjük, nem az, amit mondunk, hanem amit teszünk, az visszhangzik a leghangosabban az idő folyosóin. A tetteink beszédesek, visszatükrözik értékeinket, szenvedélyeinket és elkötelezettségünket a világ felé.
Törekedjünk arra, hogy a tettek emberei legyünk, mert a cselekedeteink által valósítjuk meg a valódi szándékainkat. " 
- Goal Crusers - motivációs író (saját fordítás)

A fenti sorok egy külföldi motivációs blogger oldalán jöttek szembe velem. Gyönyörűen fogalmaz és a lényegét tekintve benne van az, amit én is vallok, amit az írásaimban én is többször kiemelek: cselekvés nélkül nincs változás. 

De mi történik akkor, ha hiába tudjuk mit kell tennünk, és cselekedni is akarunk, de valami folyton megakadályoz, valami folyton "elromlik", közbejön. Vagy netán irreális félelmeink vannak azzal kapcsolatban, hogy megtegyünk valami olyat, ami másnak egy könnyed tánclépésnek tűnhet, nekünk pedig már pusztán a gondolat is halálfélelmet okoz. Vagy cselekszünk, de a dolgok nem az elvárt szerint alakulnak. Akkor mi lehet a baj? Hogy tudnánk ezen változtatni, merre induljunk el?
A tudatos és tudattalan hiedelmeink alapvetően meghatározzák, mit akarunk elérni, és azt is, hogy valóban elérjük-e. Miként lehetséges, hogy egyetlen hiedelem képes megváltoztatni lelki működéseinket, így pedig az egész életünkre kihatással van?

Az önmagunkkal kapcsolatos szemléletünk létünk alapja. A világhoz fűződő sajátos viszonyunkat a fogantatásunktól kezdve megannyi hatás és tapasztalás formálja, ahogy azt is, hogy ezeket a tapasztalatokat minként tesszük a magunkévá. Így a tudattalanunkban számtalan olyan tényező, családi szempontrendszer hat, amelyek befolyással vannak a döntéseinkre, cselekedetinkre illetően.
A tudattalan egyik alapvető jellemzője az időtlenség. Az időhöz való viszony, valamint a képzetek időben való rendezése a tudatos rendszer sajátossága. A  tudattalan időtlensége nem azt jelenti, hogy itt nincs időbeli sorrend, hanem inkább azt, hogy egy tudattalan törekvés mindaddig az örök jelenlét módján hat, amíg valamilyen esemény (pl. a helyzet megváltoztatása, eredményes segítő eszközök alkalmazása) meg nem változtatja, vagy felül nem írja. Erre az egyik ilyen hatékony módszer a megoldásorientált családállítás.

Az egyre bonyolultabbá váló világunkban, ahol azok az értékek, nézetek, amelyek lehetővé tették a szüleinknek és nagyszüleinknek, hogy meghatározzák önmagukat, folyamatos átalakulásban vannak. Ezért az akkori kihívásokra adott megküzdési válaszreakciók, stratégiák és működési módok, amit tudattalanul is magunkévá tettünk, ma már nem feltétlenül kompatibilisek velünk. Ezért kiemelten fontos, hogy közelebb kerüljünk önmagunkhoz, megismerjük lényünk alapjait és feltárjuk azokat a belső eszköztárakat, amelyek segítségünkre lehetnek abban, hogy a saját életünk tevékeny alkotóivá váljunk, hogy azt az életet éljük, amire valóban vágyunk.

He kész vagy cselekedni és kezedbe venni az élted irányítását, akkor szeretettel várlak november 16-án a családállítási csoportban.

Magdi